TABLET GRAFICZNY – DOBRY POMYSŁ NA ŚWIĄTECZNY PREZENTCo kupić na prezent świąteczny dla…?

W okresie przedświątecznym niezliczona liczba ludzi boryka się z pytaniem: „Co kupić na prezent dla (wstaw TĘ osobę)?”.

Jeśli TA osoba ma rysowniczą zajawkę, to tablet graficzny jest bardzo dobrym pomysłem na prezent świąteczny dla niej. Niezależnie, czy jest to doświadczony rysownik, czy dopiero stawia pierwsze artystyczne kroki, tablet graficzny jest na tyle uniwersalnym narzędziem pracy i nauki, że bez problemu odnajdzie się w roli pomocnika bez względu na poziom umiejętności przyszłego użytkownika.

Opakowanie limitowanej świątecznej edycji

Czym jest tablet graficzny?

Jako obdarowujący nie do końca interesujący się tematem digital paintingu (malarstwem cyfrowym) masz prawo nie wiedzieć czym jest tablet graficzny. Na początku odpowiedzmy sobie więc na postawione wyżej pytanie. Otóż tablet graficzny to urządzenie, które dzięki możliwości swobodnego rysowania za pomocą specjalnego rysika (piórka, stylusa) po ekranie tabletu lub jego powierzchni roboczej pozwala na tworzenie różnego rodzaju grafik. Warto dodać, że tablet graficzny jest także pomocny przy retuszu zdjęć, a także podczas nauki online czy prowadzenia prezentacji.

Rodzaje tabletów graficznych

Mamy do wyboru:

tablety bezekranowe (płytkowe, piórkowe) [LINK 👆]

tablety z ekranem LCD (ekranowe) [LINK 👆]

➡️ Tablety graficzne bezekranowe (znane także jako piórkowe, płytkowe)

Konstrukcja ogranicza się do powierzchni roboczej oraz piórka, które pełni funkcję swego rodzaju wskaźnika. W sposobie działania stanowi zamiennik tradycyjnej myszy, czy raczej touchpada. Po powierzchni roboczej kreśli się kształty, które są widoczne w oknie programu graficznego na monitorze komputera czy smartfonu. Tablet płytkowy z reguły podłącza się do komputera poprzez złącze USB. Tablety tego typu często umożliwiają podpięcie ich do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony. To pozwala na korzystanie z nich poza domem czy biurem. Tablety graficzne piórkowe były dostępne na rynku na długo przed wprowadzeniem tabletów graficznych z ekranem LCD. To najtańszy wariant tabletów graficznych.

➡️ Tablety graficzne w ekranem LCD (znane także jako ekranowe)

Tablet graficzny z ekranem LCD, jak sama nazwa wskazuje, jest wyposażony w wyświetlacz. Po jego powierzchni kreśli się piórkiem tak samo jak w przypadku tabletu bezekranowego, z tą różnicą, że powstające kształty widać od razu na ekranie tabletu i ewentualnie na ekranie komputera, do którego podłączony jest tablet. Rysowanie na tablecie ekranowym najbardziej zbliżone jest do tworzenia tradycyjnego. Nie trzeba przyzwyczajać się do koordynacji oko-ręka, patrząc na monitor, na którym widać powstające kształty, a rysując gdzie indziej, jak to ma miejsce w przypadku tabletów piórkowych (płytkowych). To nieco droższy wariant tabletów graficznych, ale zdecydowanie lepszy.

Tablet graficzny – zalety pracy

Tworzenie na tablecie graficznym daje użytkownikowi wiele korzyści, do których należą m.in.:

✅ dostęp do pędzli – przeróżne kształty, struktury i rozmiary,

✅ nieograniczona gama kolorów do dyspozycji,

✅ dostęp do innych pomocnych narzędzi i funkcji,

✅ zero bałaganu wokół siebie,

✅ możliwość popełniania błędów, które łatwo skorygować,

✅ praca na warstwach,

✅ powiększanie i pomniejszanie płótna,

✅ mieszanie technik,

✅ nieinwazyjne przechowywanie dzieł,

✅ niewiele miejsca potrzebnego do pracy,

✅ możliwość pracy o każdej porze,

✅ przerywanie i powrót do pracy w każdym momencie.

Co jest potrzebne oprócz tabletu graficznego?

Komputer (laptop) [ewentualnie smartfon w przypadku tabletów bezekranowych], program graficzny (wiele jest darmowych) oraz chęci do tworzenia. 😉

Czy tablet graficzny jest drogi?

Tablety graficzne bezekranowe BOSTO można kupić nawet za mniej niż 200 zł. Być może jednorazowe wydanie kilkuset złotych może być nieco „bolesne”, aczkolwiek gdyby wziąć do ręki kalkulator, to szybko okazałoby się, że kwoty wydawane regularnie na analogowe przybory sensownej jakości, po niedługim czasie przebiłyby cenę tabletu graficznego.

 

Myślisz, że tablet graficzny wywołałby uśmiech na twarzy osoby otrzymującej prezent? 😊

Jeśli tak, to zapraszamy Cię na zakupy do naszego oficjalnego sklepu BOSTO na allegro.pl [LINK 👆].

Kupisz tam nasze, niektóre tablety graficzne w limitowanej edycji w pięknych świątecznych opakowaniach. 🎄❄️

Opakowanie limitowanej świątecznej edycji